D’inuit’in yolculuğu ...

Mühendislik eğitimi, yoğun bir iş hayatı ve ardından emeklilik günleri geldi.. Daha önce emekli olunca ne yaparım diye hiç düşünmemiştim, meğer evrenin benim için başka planları varmış..
D’inuit’in yolculuğu 2015 yılında başladı. Örgüyü hep severdim ancak çanta örmeye başlayınca işin içine yaratıcılığımı da katacağım yeni bir mecra keşfettim.. Deri, tüy, kağıt ip, kadife, jüt, goblen gibi farklı materyaller kullanmayı, bir araya getirmeyi öğrenince yapılabileceklerde sınır olmadığını gördüm ve D’inuit’i yarattım.
Eril ve dişi enerji ilham oldu.
Özgür fikir ve özgür ruh sloganiyla tasarliyorum..

Öğrenmenin ve yaratmanın heyecanı beni çok mutlu ediyor.
Bu mutlulukla tasarladığım çantaları kullanan D’inuit kadınının da kendisini özel hissetmesini istiyorum. Çantalarımı farklı olmayı seven ama aynı zamanda kaliteden de ödün vermeyen kadınların tercih ettiğini görünce yanılmadığımı anlıyorum.
Geleneksel yöntemlerle ve tecrübeli ustaların el işçiliği ile hazırlanan D’inuit’lerde, deri ve kumaşların yanısıra değişik formlarda metal aksesuarlar da kullanıyorum. Tek bir stile bağlı kalmaktan ziyade yakışan parçaları bulup kombinlemeyi seviyorum.
Tasarımlarımda, kullanıcı rahatlığını ön planda tutan detaylara özen gösteriyorum. Bu nedenle genellikle çantalarımın birden fazla kullanım şekli var. Bunun da D’inuit kadınlarını daha özgür kıldığını düşünüyorum.

Bu yolculuğun başında hayal ettiğim gibi; kentli, akıllı, kendine güvenen, şık, sofistike, enerjik, gülümseyen, stil sahibi D’inuit kadını çantasıyla da ışık saçıyor, hayranlık uyandırıyor…

Deniz Ertem